XREAL, s.r.o. zajišťuje v regionu Praha prodej a pronájem nemovistostí - domy, byty, pozemky

Rodinné sídlo v CHKO
Brloh u Krumlova

Kategorie: Domy – prodej, Jiné nemovitosti – prodej, Pozemky - prodej

XREAL – Prodej rekreačního sídla – Brloh 93 – 1 – Spherical Image – RICOH THETA


Prodej rodinného sídla uprostřed významné Chráněné krajinné oblasti Blanský les s panoramatickým výhledem na její nejvyšší horu Kleť a údolí Křemžského potoka, s dominantami kopců Rojšínský vrch a Padělek, v sousedství Přírodního parku Šimečkova stráň. Krásné prostředí s ideálními terény pro letní i zimní sportovní vyžití s dostatkem cyklistických a běžkařských tratí, ideální i pro podnikatelské využití.

Klasická zemědělská usedlost s uzavřeným dvorem, dvěma křídly, severní a jižním, každé s obytnou a provozní částí, a prostornou stodolou na západní straně. Celková plocha zastavěná budovami je 627 m2. Stavba je zobrazena již na mapě z roku 1838. Od roku 2010 probíhá zásadní rekonstrukce objektu. V současné době je provedena celková rekonstrukce severního křídla a částečně stodoly. Je provedeno celkové odkanalizování usedlosti (dešťová a splašková kanalizace), přečištěné odpadní vody jsou, v souladu s povolením vodoprávního úřadu, odváděny do nedaleké vodoteče. Usedlost je zásobována vodou z nové vrtané studny hl. 50 m, průměr 250 mm, jejíž kapacita několikanásobně překračuje potřeby objektu. Zrekonstruovaná část usedlosti je opatřena EZS, elektrické vytápění je ovládáno mobilním telefonem. Energetická náročnost budovy je třídy G.

Nemovitost je dobře přístupná i v zimních měsících díky své poloze u místní vedlejší komunikace mezi Brlohem a Křemží cca 8 minut, obdobně 25 minut od Českých Budějovic i Českého Krumlova.

Severní křídlo usedlosti je nově zcela zrekonstruováno s důrazem na kvalitu a respektem k dobovému charakteru. Vpředu je umístěn byt – studio o podlahové ploše 115 m2 umístěné v přízemí a podkroví. V přízemí obsahuje zádveří, předsíň, WC, komoru, technickou místnost a hlavní obytná místnost a kuchyní. V podkroví pak předsíň, 2 x ložnici se šatnou, koupelnu a WC. Vytápění je kachlovými kamny a ústředním elektrickým topením. Na podlahách jsou cihelné dlažby, kvalitní zakázkové dveře jsou z masivního dřeva. Ve střední části severního křídla je dvoupodlažní apartmán o podlahové ploše 53 m2. V přízemí se vstupní halou, WC, koupelnou a komorou. V patře pak s předsíní, obytnou místností s kuchyňským koutem a ložnicí. Vytápěno je elektrickým ústředním topením. Poslední částí severního křídla je provozní zázemí s garáží, dílnou a skladovacím prostorem na půdě, celková podlahová plocha je 77 m2.

Jižní křídlo je zatím v původním stavu s bytem 2+1 vpředu, poté maštalí s klenutými stropy, průjezdem do sadu a dřevníkem.

Stodola v udržovaném stavu má osazena nová vrata a opravenu krytinu střechy.

Celková výměra pozemků činí 4 223 m2. V případě zájmu je možné přikoupit další pozemek před usedlostí o výměře 4 824 m2

  • Prodejní cena: 6,49 mil. Kč
  • Podrobnosti poskytne: Aleš = E-mail: ales.zeman@xreal.cz + Skype: ales.zeman.xreal + Tel.: 777 135 945
  • Názor makléře:Pohádkové prostředí :o)
Umístění na mapě