XREAL, s.r.o. zajišťuje v regionu Praha prodej a pronájem nemovistostí - domy, byty, pozemky

Byt v paláci u Karlova mostu
Praha 1 – Malá Strana, Mostecká 3

Kategorie: Aktuality, Byty - prodej, Jiné nemovitosti – prodej


Ten nejkrásnější pražský výhled každou cestou domů.
Přes Karlův Most, Malostranskou mosteckou branou a bydlíte.
Palác Saských vévodů ze 14. století s Geniem Loci mnoha staletí.
Velkorysý světlý byt 3+kk, 137,2 m2, 1. patro s výtahem.

LOKALITA
Přímo na Královské cestě u Karlova Mostu, absolutní historické centrum přesto s dostatečným klidem k bydlení. Dopravně snadno přístupná MHD s příjezdem automobilem a dokonce možností zaparkovat motocykl přímo v domě.


DŮM
Saský dům, původně vlašský dvorec, gotická stavba ze 14. století a v letech 1356-1407 palác Saských vévodů. Renesančně přestavěn s výstavným portálem za Trčků z Lípy po roce 1580. Později přistavěn a klasicistně přestavěn v letech 1826-1828. S průběžnými rekonstrukcemi i nyní, novou střechou, výtahem, opravenými fasádami i interiérem. Energetická náročnost budovy je třídy G.


BYT
Velmi světlý byt s okny do tří světových stran – východ, západ a sever. Krásný výhled do ulice, na Malostranskou mosteckou věž i chrám svatého Mikuláše. Romantický přístup po renovované pavlači, do patra výtahem nebo stylovým širokým schodištěm. Moderně rekonstruovaný byt v 1. patře kolaudovaný v roce 2009 ve výborném stavu vhodném k okamžitému nastěhování, či pronájmu. Současná dispozice 3+kk s 2 koupelnami umožňuje snadnou změnu na 4+kk. Výměra bytu dle nařízení vlády 366/2013 činí 137,2 m2, čistá výměra obytných místností pak 127,6 m2, spíž na pavlači má 1,1 m2 a samostatný zděný sklep ve dvoře pak 4,5 m2. Ten je vhodný pro parkování motocyklu, skůtru nebo kol. Obývací pokoj má výměru 68,4 m2, přilehlá atypická válcová koupelna se sprchou 3,8 m2, samostatné WC s umývátkem 1,9 m2, ložnice 20,1 m2 s koupelnou s vanou a WC 4,4 m2, průchozí šatna 2,7 m2, jídelna s kuchyňským koutem 26,3 m2. Přes moderní nadčasovou rekonstrukci jsou zachovány typické prvky palácového bytu, krásné klenuté stropy v kuchyni, koupelně a ložnici a renesanční malovaný trámový strop v obývacím pokoji. Výška stropů je 3,4 až 3,6 metru.


VYBAVENÍ
Moderní izolační okna zajišťují naprosté ztišení a dobrou tepelnou izolaci. Etážové plynové topení se zásobníkem teplé vody a nerušícími topnými konvektory v podlaze. Plně vybavená kuchyňská linka s kamennou pracovní deskou, sklokeramickou varnou deskou, troubou, myčkou, vše SIEMENS, nerezovým dřezem a vestavnou lednicí. Vestavný nábytek v kombinaci masivního dubu a lesklého bílého laku. Zakázkové moderní vybavení šatny a koupelen. Podlahy jsou z masivních dubových dobových fošen v obývacím pokoji a jídelně, parketové v ložnici a keramické dlažby v koupelnách a WC. Nízké provozní poplatky cca 10 795 Kč měsíčně, včetně internetu O2 s TV.

VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA

VIZUALIZACE 3D

PŮDORYS BYTU

OBJEDNEJTE SI PROHLÍDKU

  • Kupní cena: K osobní domluvě.
  • Podrobnosti poskytne Aleš = E-mail: ales.zeman@xreal.cz + Tel.: 777 135 945
  • Poznámka: Velmi romantické bydlení

PARKOVÁNÍ
Možná se bojíte, že v tomto nejcennějším a nejužším centru metropole nezaparkujete. NEBOJTE SE. Níže máte v mapce vyznačeny oblasti parkování, kterých je dostatek a vyberete si. Nejbližší jsou pěšky jen cca 60 metrů na Dražického náměstí a v Míšeňské ulici, 86 metrů v Saské a dále na Kampě a U Lužického semináře, 100 metrů v Lázeňské a na Maltézském náměstí. V dalším směru třeba v Josefské apod.