XREAL, s.r.o. zajišťuje v regionu Praha prodej a pronájem nemovistostí - domy, byty, pozemky

Horská vilka
Praha 5 – Barrandov, Pod Habrovou 2

Kategorie: Aktuality, Domy – prodej


Prodej romantické vilky na pasece u lesa, jako na horách.
Dispozice 5+1 s garáží, altánkem, jezírkem a ohništěm.
Na horním konci ulice ve vilové čtvrti první republiky.

VILA
Jedna z novějších staveb ve vilové zahradní čtvrti první republiky. Komorní rodinný dům ze dvou stran chráněn klidným listnatým lesem s výhledem na Prokopské údolí. Kvalitní trojpodlažní stavba, pravá část dvojdomu, se zajímavými detaily horské chaty a dispozicí 5+1 s garáží, krbem, balkonem, terasou s jezírkem, zahradním altánkem s krásným výhledem a lesním ohništěm na udržované přírodní zahradě.

DISPOZICE
Dům má zastavěnou plochu 95,0 m2. Ve spodním vstupním podlaží se nachází velká schodišťová hala, komfortní šatna, WC s umývátkem a komora s kotlem. Společenské přízemí orientované na jih zahrnuje obývací pokoj se vstupem na velkou zahradní terasu cca 40 m2 s přilehlým jezírkem, jídelnu s krbem, kuchyni s novou kuchyňskou linkou s plynovým sporákem, troubou, mikrovlnou troubou, myčkou nádobí, lednicí a spíží, velkorysou koupelnu s vanou a sprchovým koutem a WC. V podkrovním podlaží se nachází 3 ložnice, všechny s krásnými výhledy do klidné zeleně, jedna se západně orientovaným balkonem 4 m2 a koupelna se sprchovým koutem a WC. Celková užitná plocha domu činí cca 170 m2.

STAV
Dům kolaudovaný v roce 1974 ve výborném stavu s generální rekonstrukcí v roce 2012, zahrnující v exteriéru: garáž – novou střechu z titanzinkového plechu, odvodnění kolem garáže, opravu omítek uvnitř i vně. Oplocení – opravu stávajících kamenných zdí a zídek, opravu a nátěry plotových výplní, nové drátěné oplocení včetně sloupků kolem pozemku, opravu kamenných schodištových stupňů. Zahradní úpravy – nový zahradní domek, úpravu ploch, ohniště, terasu, nové rozvody elektro včetně videotelefonu. Objekt vily -generální opravu střech, opravu komínových těles, opravu fasády, nátěrů a repasi dřevěných prvků. V interiéru pak byly nahrazeny kompletní rozvody sítí – elektroinstalace, silnoproudu i slaboproudu, vody a kanalizace, plynu, topení, ohřevu teplé vody. Nové povrchy zdí a výplně – štukové omítky, repase, doplnění a nátěry oken a dveří, nové interiérové dveře. Obklady, dlažby, zařizovací předměty. Repase dřevěných prvků – podlah, dřevěného obložení, nová kuchyně. Výmalby a nátěry – repase krbu a schodiště. V listopadu 2021 byl instalovaný kvalitní plynový kondenzační kotel značky Chaffoteaux Niagara Advance 25 kW. Energetická náročnost budovy je třídy F.

POZEMEK
Severně svažitý pozemek v nejvyšším místě na začátku-konci slepé ulice o výměře 1 340 m2, obklopen smíšeným habrovým lesem, zajišťujícím celoročně příjemné klima a svěží ovzduší. K relaxačnímu využití pozemku je vybudován zahradní altánek s úložným prostorem s výhledem na dům a Prokopské údolí, kruhové kamenné ohniště a malé jezírko. Branka přímo do lesa k delším procházkám až třeba do Chuchelského háje.

LOKALITA
Vila se nachází v klidné vilové zahradní čtvrti Barrandov s dostatkem zeleně na dohled Filmových ateliérů. Snadno můžete vyrazit do přírody na pěší procházku nebo projížďku na kole do Chuchelského háje, jedné z nějvětších lesních ploch v Praze, navštívit zookoutek s kioskem, Mariánský pramen, velké venkovní hřiště, běžecké a cyklistické trasy. Do Prokopského údolí na procházku i společensky do Pivovaru Prokopák a cestou se zastavit ve stylové Kavárně EM3. A chcete-li nejprve z kopce k Vltavě, pěšky, na kole nebo na bruslích, ven z Prahy i do centra. Poblíž je veškerá občanská vybavenost, školky, základní školy, dětská hřiště, sportoviště, golfový areál Hodkovičky, cyklostezky, supermarkety Lidl, Billa a Albert, drogerie DM, pošta, banky, lékárny, zdravotní poliklinika, odborní lékaři, veterináři a další.

DOPRAVA
Snadné a rychlé spojení do centra Prahy i ven z města a na letiště. Autobusová zastávka „Terasy“ je na začátku ulice, Linka 105 jede do stanice metra trasy B „Smíchovské nádraží“ a linka 170 na stanici metra trasy C „Budějovická“, „Kačerov“ a „Háje“. Tramvajová zastávka „Geologická“ linek 4, 5, 12, 20 a 54 je v dochází vzdálenosti.

  • Kupní cena: PRODÁNO
  • Podrobnosti poskytne Aleš = E-mail: ales.zeman@xreal.cz + Tel.: 777 135 945
  • Poznámka: Velmi romantické bydlení