XREAL, s.r.o. zajišťuje v regionu Praha prodej a pronájem nemovistostí - domy, byty, pozemky

1/2 funkcionalistické vily
Praha 5 – Barrandov, Lumiérů 26

Kategorie: obecné


Prodej poloviny původní funkcionalistické vily.
2 byty v horních podlažích, 4+1 a 2+kk s terasou a 2 balkony, garáž, sklep, zahrada.
Klidná vilová čtvrť první republiky.

VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA

VILA
Jedna z prvních barrandovských staveb, funkcionalistická vila z roku 1935, stavebního rady ve výslužbě, prvního centrálního ředitele firmy KABLO, Ing. Bohuslava Černého od architekta Ing. Viléma Beera. Romantická vila se 4 podlažími v zeleni s výhledy na údolí Vltavy a Braník. Energetická náročnost budovy je třídy G. Velmi kvalitní zděná stavba v udržovaném stavu s novou střešní krytinou, oplechováním střechy, okapy a svody, nová izolace ploché střechy, terasy a balkonu.

PODÍL
Vlastník spoluvlastnického podílu využívá na základě dohody o užívání společné věci – byt v 1. patře, byt ve 2. patře, prostory v suterénu (garáž, sklep, kotelna) a část zahrady. Oba byty jsou přístupné samostatným vchodem schodišťovou halou do 1. a 2. patra. Větší byt 4+1 s výměrou 97,5 m2, v 1. patře, obsahuje halu 19,3 m2 s jižní terasou 17,7 m2 se stahovací zastíňovací pergolou, obývací pokoj s atraktivním půlkulatým oknem 26,3 m2, zamýšleným pro klavír, se samostatným vstupem na terasu, pokoj 20,1 m2 s malým romantickým balkonkem 0,7 m2, prostornou kuchyni 14,7 m2 se spíží 1,4 m2, malý pokoj 4,9 m2, koupelnu s vanou 5,4 m2, samostatné WC 1,3 m2 a podestu 5,7 m2. Horní byt 2+kk s výměrou 61,4 m2, ve 2. patře, obsahuje pokoj s kuchyňským koutem 24,5 m2, pokoj 22,1 m2, koupelnu s WC 5,5 m2, chodbu 5,5 m2 a podestu 3,8 m2. Čistá obytná plocha nabízené obou bytů činí 160,5 m2. Oba byty mají plně vybavené kuchyňské linky, společný úsporný plynový kotel pro vytápění a samostatné plynové karmy pro ohřev vody.

POZEMEK
Jižní mírně svažitý o výměře 755 m2. Nezastavěné plochy jsou využívaný jednou polovinou na severní vstupní straně domu, osazené skalkou a polovinou na spodní jižní straně domu. Stavební pozemek byl zakoupen 14. 6. 1935 přímo od zakladatele a budovatele Barrandova, Ing. Václava Havla, otce polistopadového prezidenta.

LOKALITA
Vila se nachází v klidné vilové zahradní čtvrti Barrandov s dostatkem zeleně na dohled Filmových ateliérů. Snadno můžete vyrazit do přírody na pěší procházku nebo projížďku na kole do Chuchelského háje, jedné z nějvětších lesních ploch v Praze, navštívit zookoutek s kioskem, Mariánský pramen, velké venkovní hřiště, běžecké a cyklistické trasy. Do Prokopského údolí na procházku i společensky do Pivovaru Prokopák a cestou se zastavit ve stylové Kavárně EM3. A chcete-li nejprve z kopce k Vltavě, pěšky, na kole nebo na bruslích, ven z Prahy i do centra. Poblíž je veškerá občanská vybavenost, školky, základní školy, dětská hřiště, sportoviště, golfový areál Hodkovičky, cyklostezky, supermarkety Lidl, Billa a Albert, drogerie DM, pošta, banky, lékárny, zdravotní poliklinika, odborní lékaři, veterináři a další.

DOPRAVA
Snadné a rychlé spojení do centra Prahy i ven z města a na letiště. Autobusové zastávky „Horní cesta“ a „Filmové ateliéry“ linky 105 jedoucí do stanice metra trasy B „Smíchovské nádraží“ jsou cca 200 metrů. Tramvajová zastávka „K Barrandovu“ linek 12, 15, 20 a 94 je ve vzdálenosti cca 1,2 km.

  • Kupní cena: PRODÁNO
  • Podrobnosti poskytne Aleš = E-mail: ales.zeman@xreal.cz + Tel.: 777 135 945
  • Poznámka: Velmi romantické bydlení.

SOUČASNÝ STAV VILY

PŮVODNÍ VÝKRESOVÁ DOKUMENTACE