XREAL, s.r.o. zajišťuje v regionu Praha prodej a pronájem nemovistostí - domy, byty, pozemky

Lesní funkcionalistická vila
Praha 5 – Barrandov, Pod Habrovou 16

Kategorie: Aktuality, Domy - pronájem


Pronájem originální vily s vlastním lesoparkem
Romantické 5+kk s 2 koupelnami, 3 terasami a velkou garáží
Klidná vilová čtvrť první republiky

VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA s vybavením

VILA
Funkcionalistická vila z roku 1935 od architektů Karla Caivase a Vladimíra Weisse postavená pro primabalerínu Národního divadla ve vilové zahradní čtvrti Barrandov. Náročná rekonstrukce v roce 2005 přizpůsobila dům dnešním požadavkům na luxusní bydlení a výrazně zvětšila užitnou plochu domu. Dokonale udržovaná lesní zahrada se vzrostlými jehličnany, kamennými cestičkami, odpočívadlem a docházejícími srnkami jen dotváří neprosto neobvyklou atmosféru, která je úchvatná v každém ročním období a jiná s každým pohledem z mnoha rafinovaných oken vily do uklidňující zeleně. Stavba má 3 podlaží, v přízemí zádveří, halu, schodiště, pokoj, koupelnu s masážní vanou a WC, prádelnu, technickou místnost, opravdu velkou garáž na 2 auta, motocykly a kola s hloubkou 8 metrů (výška vjezdu 2,0 metru), v 1. patře schodiště, jídelnu s krbem, kuchyň se snídaňovou terasou, obývací pokoj s odpolední terasou, předsíň, WC a ve 2. patře 2 ložnice s lesní terasou a koupelnu s WC. Vila má 2 samostatné praktické vstupy v přízemí a v 1. patře a samostatné vstupy na všechny terasy. Energetická náročnost budovy je třídy E.

VÝMĚRY PLOCH
přízemí – 63,1 m2 + 2-garáž 47,4 m2
1. patro – 85,9 m2 + 2 terasy – severní 20,0 m2 a západní 50,0 m2
2. patro – 46,6 m2 + terasa jižní 37,0 m2
užitná plocha vily činí 243 m2 a cca 107 m2 teras

VYBAVENÍ
Plně vybavená kuchyňská linka s indukční varnou deskou, pečící troubou, mikrovlnou troubou, myčkou, lednicí s mrazákem a digestoří, pračkou v prádelně, stylový funkční krb na dřevo, plynový kotel a elektrický ohřev vody, internetové a satelitní TV připojení, elektrický zabezpečovací systém napojený na pult centrální ochrany. Moderní funcionalistické a zcela nové vestavné šatní skříně ve 3 podlažích s dostatkem úložného prostoru pro Vaši módní garderóbu. Vilu můžete mít se zobrazeným kompletním designovým vybavením společenských prostor uvnitř i venku (je možné jej výhodně odkoupit od současného nájemce) nebo zcela volnou pro Váš vlastní nábytek, dekorace a vzpomínky a samozřejmě jakkoliv mezi těmito možnostmi, abyste se cítili svobodně a co nejlépe, prostě jako doma.

POZEMEK A ZAHRADA
Celková výměra pozemků 1 816 m2 s rozměry přibližně 24 x 73 m. Svažitý severozápadní lesopark s mnoha druhy vzrostlých stromů, komfortními kamennými cestičkami pro celoroční komfortní a bezpečné procházky a mnoha místy pro meditativní spočinutí, pěstování květin či bylinek. 3 velké terasy mají orientaci severní, jižní a západní a umožňují komfortní venkovní posezení v průběhu celého dne i všech ročních období. Slunce můžete ráno vyhledat a odpoledne se před ním skrýt ve stínu a Vaše párty budou vždy svěží jako místní lesní ovzduší. Na západní terase je původní historický bazének, nyní zaklopen terasou pro zvětšení prostoru, ale je možné jej obnovit.

LOKALITA
Pod Habrovou 16, Praha 5 – Hlubočepy. Vila se nachází v klidné slepé ulici, v původní vilové zástavbě zahradní čtvrti Barrandov s množstvím zeleně poblíž Prokopského údolí. Poblíž je veškerá občanská vybavenost, školky, základní školy, dětská hřiště, sportoviště, golfový areál Hodkovičky, cyklostezky, supermarkety Lidl, Billa i Albert, samozřejmě lékaři a zdravotní středisko a další. Bude se Vám zde dobře žít i sportovat nebo venčit pejska.

DOPRAVA
Autem je to nejjednodušší, snadné a rychlé spojení do centra Prahy i ven z města a na letiště a pak přímo do vlastní velké 2-garáže. Nicméně alternativně je autobusová zastávka „Terasy“ hned na začátku ulice, Linka 105 jede do stanice metra trasy B „Smíchovské nádraží“ a linka 170 na stanici metra trasy C „Budějovická“, „Kačerov“ a „Háje“. Tramvajová zastávka „Geologická“ linek 4, 5, 12, 20 a 54 je v dochozí vzdálenosti. Vaši přátelé za Vámi trefí a snadno zaparkují.

  • Měsíční nájem: PRONAJATO provize RK = 1 měsíční nájem + DPH
  • Podrobnosti poskytne soused Aleš = E-mail: ales.zeman@xreal.cz + Tel.: 777 135 945
  • Poznámka: K dispozici po prázdninách = od 1. září 2022

PŮDORYSY

VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA bez vybavení