XREAL, s.r.o. zajišťuje v regionu Praha prodej a pronájem nemovistostí - domy, byty, pozemky

Novostavba RD s výhledem
Křivoklát 288

Kategorie: Aktuality, Domy – prodej, obecné


Kouzelná lokalita a domov, který je víc než jen bydlení.
Malebná a idylická část historického městysu Křivoklát s oblíbeným gotickým hradem z 12. století.
Úchvatný výhled na zalesněné pahorky chráněné krajinné oblasti a romantické údolí řeky Berounky.
Umístění ve slepé silnici s minimálním provozem zajišťuje klid a bezpečí pro Vás a Vaši rodinu.
Pouhých 40 minut od Prahy a s veškerým zázemím k pohodlnému životu.


Prodej zkolaudovaného rodinného domu k dokončení.
Dispozice 5 + kk + 2 koupelny, dvougaráž a velké zázemí.

DŮM
Tento dům je koncipován tak, aby poskytoval maximální komfort a soběstačnost pro pohodlný život na velkorysé ploše 225,9 m2 ve dvou podlažích. Horní podlaží s užitnou plochou 110 m2 na úrovni příjezdu zahrnuje vstupní chodbu, 3 pokoje s výhledem do údolí, prostornou koupelnu s 2 umyvadly, rohovou vanou a sprchovým koutem, samostatné WC s umývátkem a prostorem na praktickou celostěnovou vestavnou skříň pro skladování. Vedle vstupu je velmi prostorná garáž 35,6 m2 s přirozeným denním světlem, která nabízí mnoho možností využití. Může pojmout až dva automobily, motorky, kola, lyže a podobně. Anebo může být využita jako další obytná místnost, herna, tělocvična nebo místo pro podnikání, atelier, či home office. Garáž má zelenou střechu s přístupem přes půdní prostor, který je dalším skladovacím zázemím. Spodní patro s užitnou plochou 115,9 m2 s výstupem na zahradní terasu je využito převáženě jako velký obývací pokoj 65,3 m2 s rohovými francouzskými okny do zahrady a velkým kuchyňským koutem též s velkým oknem s výhledem do zahrady a údolí. Uprostřed je prostor pro akumulační krb a sporák s pecí na dřevo pro labužníky i energetickou nezávislost. Kuchyňské zázemí obsahuje komoru a chladný sklep pro skladování potravin, velkou technickou místnost s technologií domu a prostorem pro praní a sušení prádla i energetický generátor. Navazuje další ložnice s přímým výstupem do zahrady s koupelnou s WC a samostatné společenské WC s umývátkem. Současný stav domu je zkolaudován ve stavu shell&core k dokončení vnitřních podlah, osazení vnitřních dveří, vypínačů a svítidel. K výběru je též finální provedení vnější fasády domu, izolace fasády je součástí prodeje a je uschována v domě. Zastavěná plocha 140 m2, kolaudace v roce 2022. Energetická náročnost budovy je třídy B = Velmi úsporná.

DISPOZICE DOMU

VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA

SOBĚSTAČNOST
Kvalitní pitná voda je zajištěna vlastní studnou o hloubce 50 metrů, která garantuje stálý a dostatečný přítok. Vytápění je moderně ekologicky řešené pomocí tepelného čerpadla vzduch/voda v kombinaci s podlahovým topením. Pro milovníky tradičního vytápění a atmosféry živého ohně jsou v domě instalována akumulační krbová kamna s vestavěným sporákem a pecí na dřevo. Toto řešení je navíc natolik výkonné, že dokáže vytopit celé spodní patro. Dům je připraven na připojení naftového generátoru s napájením 400 V, čímž je zajištěna soběstačnost při čerpání vody ze studny a osvětlení v případě výpadku elektrického proudu. V rámci ekologického řešení je zde jímka na odpadní vodu s potenciálem úpravy na čističku, stejně jako jímka na dešťovou vodu s inteligentním systémem pro její další využití pro WC, kuchyni nebo na zahradě.

POZEMEK
Jeden z nejhezčích pozemků v obci o výměře 1 532 m2 se svažuje od příjezdové komunikace k východu směrem k údolí. Poskytuje dostatek prostoru pro vytvoření okrasné, relaxační i hospodářské zahrádky, vybudování skleníku, nebo pro chov drobného zvířectva, například slepic nebo králíků. Pro tyto účely jsou voda i elektřina vyvedeny i mimo dům.

OBEC
Křivoklát je jeden z nejstarších a nejvýznamnějších středověkých hradů českých knížat a králů. Nejprve sloužil jako lovecký hrad knížat a králů s Kosmasovou zmínkou v souvislosti s rokem 1110, kdy na něm měl kníže Vladislav I. věznit svého bratrance Otu Olomouckého. Gotický hrad byl založen nejspíše okolo roku 1230 na přelomu období vlády králů Přemysla Otakara I. a Václava I. Stal se jedním ze sídelních hradů českých králů a často zde pobýval Václav I. a Přemysl Otakar II., královna Eliška Přemyslovna a dětství zde prožil Karel IV. Mlýn a ves v podhradí vznikly na přelomu 14. a 15. století s názvem Budy. Nad hradem vznikl v 16. století hospodářský dvůr a ves Čamrdoves, roku 1818 na počest Amálie Bádenské přejmenovaná na Amalín. Městečko Křivoklát vzniklo roku 1896 sloučením těchto vsí. V místě je základní občanská vybavenost – školka, škola, praktický lékař, lékárna, prodejna potravin Jednota Coop, mnoho restaurací, benzinová pumpa apod. Kompletní sortiment služeb je pak v blízkém Rakovníku, pouze cca 16 km.

LOKALITA
Křivoklátsko je krajina bohatých listnatých lesů uprostřed Čech. Řeku Berounku a její přítoky v hlubokém údolí lemují skalnaté svahy se suťovými lesy a vzácné stromy tisu červeného. Bezlesé vrcholky kopců zvané pleše hostí teplomilnou stepní květenu i zvířenu. Vyskytuje se zde výjimečné množství druhů dřevin, bylin a živočichů a bohatství v podobě miliony let starých zkamenělin se ukrývá i v zemi. Zdroj CHKO Křivoklátsko. Dále jsou v okolí zajímavé přírodní rezervace Brdatka a Na Babě.

DOPRAVA
Železniční trať Beroun – Rakovník.
Autobusová doprava do Prahy a Rakovníka.

  • Kupní cena: PRODÁNO s možností převzít hypoteční úvěr u České spořitelny, a.s., s úrokovou sazbou 1,95 % do srpna 2027.
  • Podrobnosti poskytne Aleš = E-mail: ales.zeman@xreal.cz + Tel.: 777 135 945
  • Poznámka: Bydlení snů.

INTERIER


VIZUALIZACE

EXTERIER


no images were found

MAPY A PŘÍJEZD

PENB