XREAL, s.r.o. zajišťuje v regionu Praha prodej a pronájem nemovistostí - domy, byty, pozemky

Romantická vila Cihlářka
Praha 5 – Malvazinky

Kategorie: Aktuality, Domy - pronájem


Pronájem výjimečně luxusní nemovitosti
Rezidenční historická vila z 16.století s výhledem
Naprostá romantika, reprezentativní, zámecké, prostorné

HISTORIE
Cihlářka je dle Wikipedie původní viniční usedlostí na Smíchově a kdysi se jí říkalo Žufnička. Současný název má podle svého držitele z 1. poloviny 17. století, Jiříka Cihláře. Počátkem 18. století byla tehdy malá viniční usedlost přebudována do barokní podoby, dodnes reprezentované trámovým záklopovým stropem s orientálními malbami, mimo jiné s motivy vinné révy. V 19. století byla před obytnou budovou upravena terasa s prolamovaným zábradlím. Ve 20. letech dvacátého století byla usedlost přestavěna na vilu zvanou Mimosa a od roku 1964 je usedlost Cihlářka chráněnou památkou. Energetická náročnost budovy je třídy G.

VILA
Dispozice 10 pokojů, kuchyň, 2 koupelny ve 3 podlažích s užitnou plochou 351 m2 plus terasy a velká garáž pro 2 automobily s vjezdem z ulice.
Přízemí = 2 vstupní haly, obývací pokoj s parádním klenutým stropem a krbem a se vstupem na terasu s venkovním grilem, ložnice, pracovna,
velká plně vybavená kuchyně s jídelním koutem, technické zázemí, obrovská koupelna s vanou, sprchou, 2 umyvadly, WC a bidetem
a nakonec schodišťová hala s malbami, které Vás uchvátí, dřevěné schodiště s běhounem vzhůru.
1. patro = reprezentativní historický pokoj s barokním malovaným trámovým stropem a kachlovými kamny, se zámeckými skládanými parketami, malovanými zdmi a velkou terasou 23 m2. 3 velké ložnice s kachlovými kamny, koupelna s vanou a samostatné WC.
2. patro – podkroví = 3 prostorné ložnice s nádherným výhledem na Vyšehrad a Kavčí hory.
Výměra pozemku je 1 559 m2, z toho zahrada 1 271 m2.

VYBAVENÍ
Plně vybavená kuchyňská linka s indukční varnou deskou, pečící troubou, myčkou, lednicí s mrazákem, digestoří a venkovním grilem.
Stylový funkční krb na dřevo, kachlová kamna, dobová svítidla. Plynový kotel k vytápění a ohřevu vody, internetové a satelitní TV připojení, elektrický zabezpečovací systém. Plně luxusně vybavené koupelny, vestavné šatní skříně, koberce.

LOKALITA
Vila se nachází v oblíbené lokalitě Malvazinek, vilové Smíchovské čtvrti s mnoha parky a zahradami a stylovými vilami. Čtvrť je pojmenována po malostranském měšťanovi Tomáši Malvazym. Byla založena roku 1628 jako barokní oblast s rozsáhlými vinicemi a slavnými historickými usedlostmi – Blaženka, Bertramka, Březinka a Cihlářka. V blízkosti se nacházejí i další parky – Santoška, Nikolajka, Popelka, Bertramka, Husovy sady, Šalamounka, Měchurka a Cibulka. Okolo je veškerá občanská vybavenost, školky, základní školy, dětská hřiště, sportovní areál Mrázovka.

DOPRAVA
Autem snadno a rychle na Smíchov a do centra Prahy i ven z města. Autobusová zastávka „Malvazinky“ jen 303 metrů a 6 minut chůze.
Linka 137 jede na Knížecí do stanice metra trasy B „Anděl“, obdobně linka 157.

  • Měsíční nájem: PRONAJATO
  • Podrobnosti poskytne Aleš = E-mail: ales.zeman@xreal.cz + Tel.: 777 135 945
  • Poznámka: K dispozici dle domluvy